حمل بار و ارسال آن به همه نقاط ایران

امروزه حمل بار به صورت کاملا تخصصی و توسط افراد ماهر و با ضریب امنیت بالا و بدون آسیب دیدن کالاهای حمل شده، یکی از دغدغه های مهم افراد است. شرکت حمل و نقل شهر با توجه به موارد ذکر شده و اهمیت به آیین نامه ها و مقررات ارسال بار، با حمل بار به تمام نقاط ایران از کرج و تهران، یکی از مطمئن ترین شرکت ها در این زمینه است.

روش های کلی در حمل و نقل بارهای مختلف، باید به گونه ای باشد که وسیله نقلیه حمل و نقل بار طوری بارگیری و رانده شود تا برای راننده و اشخاص دیگر خطری نداشته و آسیبی نیز به بار وارد نشود.

مقررات و وظایف شرکت های حمل بار

شرکت هایی که در زمینه ارسال بار فعالیت دارند، بایستی در ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص کنند. این شرکت ها باید تعیین کنند که محدوده کاری خود داخل شهر و یا بین شهرها و ارسال بار به تمام نقاط کشور است.

حمل بار باید متناسب با وسیله نقلیه ای که قرار است حمل و نقل را انجام دهد باشد. این وسیله باید ظرفیت بار را داشته و از فضای کافی برای جا سازی برخوردار باشد. وسیله نقلیه نباید بیشتر از حد تعیین شده در آیین نامه ها بارگیری کند. طول، عرض و ارتفاع بار نیز متناسب با وسیله نقلیه و از حد مجاز بالاتر نرود.

شرکت ها باید با نوع بار حمل شده نیز آشنایی کامل داشته باشند. اندازه، شکل، حجم و… بار باید متناسب با حمل کننده باشد. برای مثال حمل و نقل بارهای صنعتی و کالاهای کارخانه جات مختلف و یا حمل وسایل و اثاثیه منزل دارای نوع بارگیری و یا ابزار و وسایل مهار بار متفاوت هستند. هر کدام باید به گونه ای خاص و ابزاری متفاوت مهار شوند تا در هنگام حمل مشکلی به وجود نیاید.

حمل بار

نحوه بارگیری و حمل و مهار ایمن بار یکی از مهمترین مسائل در خصوص حمل بار است. شرکت حمل و نقل شهر با به کارگیری افراد و راننده های ماهر در این زمینه و گماردن شخصی به عنوان ناظر برای نظارت بر نحوه بارگیری و قرار گرفتن صحیح بار، به شما این اطمینان را می دهد که بار و کالای حمل شده بدون آسیب و صدمه به مقصد مورد نظر رسیده خواهد شد.

رانندگان حمل کالا و بار نیز باید از نوع کالا و نحوه بارگیری آگاهی کامل داشته باشند. زمانی که بارگیری انجام شد، بار را با استفاده از اتصالات و زنجیرها و طناب های خاص و با توجه به نوع بار مهار کنند. رانندگان باید توجه کنند که تخلیه بار باید بر روی سطحی صاف انجام شود و این که تخلیه بار برای کارگران و افراد دیگر خطری نداشته باشد.

کالا و باری که قرار است حمل شود بایستی دارای بیمه بوده تا در صورت آسیب، بیمه هزینه حاصل از آن را پرداخت کند.

برخی از تجهیزات در زمینه بارگیری و تخلیه بار وجود دارند که شرکت های مختلف حمل و نقل می توانند از آن ها برای سرعت بخشیدن به حمل بار و تخلیه آن استفاده کنند. برای مثال می توان به انواع جرثقیل ها و یا لیفتراک ها اشاره کرد. همچنین چرخ دستی ها برای حمل و نقل و جا به جایی بارهای صنعتی و کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست