حمل بار به تمام نقاط ایران

برای حمل بار به تمام نقاط ایران، به عوامل مختلفی مانند نوع وسیله نقلیه، تجهیزات لازم برای بارگیری، عمل به مقررات و آیین نامه های مربوط به حمل و نقل بار، حفظ امنیت بار و… توجه کرد.

شرکت حمل و نقل شهر، با عمل به همه مقررات حمل بار و به کارگیری تجهیزات پیشرفته و کارگران و رانندگان ماهر، سعی بر اطمینان خاطر دادن به مشتریان برای حمل بار به تمام نقاط ایران از کرج و تهران دارد.

انواع وسایل نقلیه برای حمل بار به تمام نقاط ایران

برای ارسال بارهای مختلف شهری و بین شهری، بایستی وسیله نقلیه متناسب با باری که قرار است حمل شود و ظرفیت و فضای کافی برای آن داشته باشد. میزان وزن بار و طول، عرض و ارتفاع آن باید از حد مجاز در مقررات بیشتر نباشد. از نظر وزنی، بار باید روی وسیله نقلیه مناسب قرار گیرد تا تعادل هنگام رانندگی در جاده حفظ شود.

برای حمل بار به تمام نقاط ایران و انتخاب ماشین و وسیله نقلیه باید به نوع بار، مسافت و این که بار شهری است یا بین شهری و نوع مسیر توجه نمود. شرکت های حمل و نقل و اتوبارها از سه دسته وسیله نقلیه برای ارسال بار استفاده می کنند.                                                                                      حمل بار به وسیله ماشین های سنگین مانند؛ تریلی، ترانزیت، کمپرسی، ترانزیت یخچالی و… که هر کدام برای نوع خاصی از بار استفاده می شود. دسته دوم ارسال بار با استفاده از وسایل نقلیه سبک مانند وانت، وانت پراید و نیسان است. و دسته سوم وسایل نقلیه، ماشین های نیمه سنگین مثل کامیونت، ایسوزو، خاور و… هستند.

تجهیزات لازم برای بارگیری و حمل بار به تمام نقاط ایران

برای بارگیری و یا تخلیه بارها مانند برخی بارهای کارخانه جات و شرکت ها به ابزار و وسایل خاصی نیازمند هستیم. این تجهیزات باعث سرعت در حمل و نقل بار و بارگیری می شود.

حمل بار به تمام نقاط ایران

برخی از این تجهیزات و وسایل لازم برای بارگیری و تخلیه بار عبارت هستند از؛                                                 چرخ دستی که برای جا به جایی بار در کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از پرمصرف ترین وسایل برای جا به جایی های کوچک است. لیفتراک وسیله دیگری است برای حمل بار و انتقال آن به وسیله نقلیه برای بارگیری استفاده می شود. لیفتراک ها دارای دو نوع لیفتراک دستی یا جک پالت و لیفتراک ماشینی است.

ریچتراک نیز ماشینی است که قابلیت بارگیری از داخل کامیون و یا قفسه را دارد. جرثقیل ها دارای انواع گوناگونی شامل جرثقیل ماشینی، سقفی، برجی و دستی هستند. نوع دستی جرثقیل برای کارگاه ها و مکان های کوچکی کاربرد دارد که امکان استفاده از برق وجود ندارد و فقط با نیروی انسان برای جا به جایی و حمل بار کار می کند.

باید دقت کرد که تمام این تجهیزات و وسایل باعث سرعت بخشیدن و کم شدن هزینه در ارسال و حمل بار به تمام نقاط ایران می شود.

نکته دیگری که در حمل بار و ارسال آن اهمیت بالایی دارد چگونگی مهار بار است که باید با دقت بالایی انجام شود تا در حین حمل و نقل حادثه آفرین نباشد. اگر تجهیزات مهار بار مانند اتصالات، پوشش نرده ای، تخته سرها و… سالم و کارآمد نباشد و یا آسیب ببیند و مقاومت کافی نداشته باشد، بار دچار انحراف می شود.

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست