ارسال بار سبک

باربری یکی از کارهای با حساسیت بالا است که دلیل این حساسیت نوع بار می باشد. نوع بار و وزن آن معیارهایی هستند که بر شرایط حمل و نقل بار نیز اثر می گذارند. یکی از انواع بارها ارسال بار سبک به نقاط مختلف می باشد که از لحاظ وزنی از بارهای سنگین کمتر است.

ارسال بار سبک و سنگین و حمل انواع بار را در کمترین زمان و بهترین قیمت و هزینه، می توانید به شرکت حمل و نقل شهر بسپارید. شرکت حمل و نقل شهر تلاش می کند تا به وسیله مجموعه ماهر و حرفه ای خود انواع باربری ها را با ضریب امنیت بالا و بدون آسیب به بار انجام دهد.

ویژگی های ارسال بار سبک

برای ارسال بار سبک به نقاط مختلف شهری و بین شهری، باید وسیله نقلیه ای متناسب با وزن بار انتخاب کرد. برای حمل بار سبک از وانت بارها، وانت پراید، نیسان و یا وسایل نقلیه نیمه سنگین مانند کامیونت، ایسوزو و… استفاده می کنند. انتخاب وسیله نقلیه مناسب با بار، باعث افزایش کیفیت، سرعت در بارگیری، دقت در حمل و نقل و از همه مهمتر هزینه باربری است که کاهش می یابد.

برای بارگیری و یا تخلیه بارهای سبک می توان از کارگران برای این کار استفاده کرد. این کارگزان باید از لحاظ فیزیکی قوی بوده و همچنین قابل اطمینان و حرفه ای باشند. در حمل بارهای سبک کنار بار سنگین، باید بارهای کوچک و سبک تر را پشت یا روی بار سنگین گذاشت. این کار باعث می شود تا اجسام سبک و ضعیف در حین حمل دچار آسیب نشود.

باید دقت کرد که استفاده از وسایل نقلیه سنگین برای بارهای سبک و کوچک می تواند موجب آسیب به بار شود و حمل و نقل آن را دچار مشکل کند.

برای ارسال بار سبک باید همانند بارهای سنگین از وسایل و تجهیزات مهار متناسب با بار استفاده کرد. هر بار هر چقدر هم کوچک، باید به طور مناسب مهار شود تا در حین حمل و نقل مشکلی برای بار پیش نیاید.

 ارسال بار سبک

ممکن است کشش بندها برای مهار بار، در صورت کوچک بودن بار کم شود بنابراین پس از حرکت وسیله نقلیه و به صورت منظم باید حمل بار کنترل شود.

برای ارسال بار یکی از عوامل مهم، بسته بندی درست و مناسب وسایل به خصوص در هنگام حمل اسباب و وسایل منزل است. این امر باعث راحتی در زمان جا به جایی و افزایش سرعت در حمل و نقل می شود. در صورت نادیده گرفتن این مورد، موجب رسیدن خسارت به بار مورد نظر می شود.

استفاده از چادر برای ارسال بار سبک می تواند وسیله مهار مناسبی باشد. البته بارهای سبکی که به طور کامل داخل وسیله نقلیه جای شوند. اما چادرها به تنهایی نمی توانند به عنوان ابزار مهار باشند مگر آن که برای این منظور طراحی شده باشد. چادرها می توانند از آسیب دیدن بار در مقابل شرایط محیطی متفاوت مانند باران، برف، گرد و غبار و… جلوگیری کنند. برای این منظور استفاده از چادر های برزنتی برای مهار ایمن بار مناسب تر است.

در استفاده از چادر باید دقت کافی را داشت تا هیچکدام از علائم هشدار دهنده وسیله نقلیه مانند چراغ ها پنهان نشود و یا در چادر پارگی وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست